Agnieszka Cendrzak – altówka

agnieszka-cendrzakUrodzona w 1991 roku w Katowicach. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Tadeusza Wykurza. Swoje zamiłowanie do muzyki rozwijała od najmłodszych lat grając na altówce w zespole folklorystycznym Ziemia Żywiecka pod kierownictwem Jana Brodki, zdobywając liczne nagrody: Grand Pirx na Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych w Polsce i zagranicą, w tym nagrodę CIOFF oraz I nagrody na Ogólnopolskich Festiwalach Folklorystycznych.

Jako muzyk klasyczny miała przyjemność grać pod batutą wybitnych dyrygentów, takich jak: Gabriel Chmura, Antoni Wit, Jacek Kasprzyk, Larry Livingstone i inni. Współpracowała z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Śląskiej, Myślenicką Orkiestrą Kameralną Concertino, z którą to wykonała koncert organizowany przez Ministerstwo Kultury w Musicverein we Wiedniu. Razem z Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective pod babtutą Mateusza Walacha koncertowała z Grażyną Brodzińską, Anrzejem Lampertem, Andrzejem Piasecznym, Beatą Kozidrak oraz Justyną Steczkowską. Odbyła trasy koncertowe w Austrii, Niemczech, Słowacji, Chorwacji, Turcji i na Cyprze. Jako członek orkiestr, zespołów kameralnych oraz jako muzyk sesyjny nagrała ponad 10 płyt.

Jej hobby pozamuzyczne to wypieki. Uwielbia w wolnej chwili piec pyszne ciasta, torty i babeczki, a w ich zdobieniu wykorzystuje swoją kreatywność, dzięki czemu powstają małe dzieła sztuki. Dodatkowo lubi zajmować się fotografią i filmem, a montowanie klipów filmowych to dla niej największa zabawa.