Anna Sączewska I skrzypce

 

Od 2018 roku studentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec dr hab. Kazimierza Skowronka, prof. AM. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie dr Adama Wagnera.

Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych kursów mistrzowskich, pracując pod kierunkiem wybitnych skrzypków: prof. Bartosza Bryły, prof. Macieja Rakowskiego, prof. Magdaleny Rezler-Niesiołowskiej.

Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów, między innymi Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku, Cieszyńskiego Konkursu Skrzypcowego,  Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu, Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz w Jaśle, Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu.

Brała udział w projektach orkiestrowych w kraju i zagranicą.

Z Orkiestrą Kameralną Archetti jest związana od 2008 roku, kiedy jako niespełna 9-letnia solistka miała przyjemność wystąpić w koncercie pod batutą ówczesnego dyrygenta Macieja Koczura. Solistycznie współpracowała również z obecnym dyrygentem Maciejem Tomasiewiczem, uczestnicząc w projekcie Wielcy Kompozytorzy w Interpretacji Młodych Talentów.

Jej ulubioną formą oderwania się od codzienności jest włóczęga z przyjaciółmi po górskich szlakach w promieniach wschodzącego słońca.  W wolne wieczory zatraca się czytając dobrą książkę lub słuchając ulubionych kapel rockowych.