Katarzyna Koryczan – altówka

katarzyna-jarczykUkończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie altówki prof. Zygmunta Jochemczyka i adt dr Elżbiety Mrożek – Loski. Od zawsze interesowała ją gra zespołowa, toteż jeśli tylko nadarzyła się okazja, brała udział w pracy orkiestr takich jak I, Culture Orchestra, czy Baltic Sea  Youth Philharmonic.

Koncertowała zarówno kameralnie jak i orkiestrowo w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Belgii, Włoszech i Rosji, grając pod batutą Sir Nevilla Marrinera, Kristjana Jarvi i Paula McCreesha. Wzięła udział w wielu festiwalach, między innymi: Muzyka w Starym Krakowie, Beethovenfest w Bonn, Wratislavia Cantans, Baltic Sea Festival w Sztokholmie, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Usedimer Musikfestival na Wyspie Uznam, Il Settembre dell’Accademia w Weronie.

Angażuje się w projekty związane z muzyką klasyczną, ale również rozrywkową. Pracowała przy koncertach oraz nagraniach płytowych z takimi artystami jak Grażyna Brodzińska, Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Beata Kozidrak.

Jest wielką fanką książek Jane Austen.