Piotr Kucharz – kontrabas

piotra-kucharzNaukę gry na kontrabasie rozpoczął w 2010 r. w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach pod kierunkiem mgr Jana Pawlenki. Po trzech latach z powodzeniem kontynuował edukację na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie kontrabasu dr hab. Waldemara Tamowskiego, prof. AM.

W trakcie studiów aktywnie uczestniczył w życiu uczelni udzielając się w różnych zespołach i projektach, m.in. w Akademickiej Orkiestrze Symfonicznej pod batutą wielu wybitnych dyrygentów, wśród nich Larry’ego Livingstona, Alexandra Liebreicha czy Michała Klauzy. Uczestnik warsztatów kontrabasowych i kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Bogusława Furtoka, Erica Hansena oraz Sławomira Grendę; przyczynił się również do powstania studenckiego kwartetu kontrabasowego Silesian Bass Qurtet.

Koncertował z Międzynarodową Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną w Dubaju pod batutą Riada Kutsi w ramach projektu Emirates International Peace Music Festival oraz z Śląską Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Wojciecha Michniewskiego w ramach projektu Hesistant – Direct.
Posiada doświadczenie w pracy w studio nagraniowym, współtworzył muzykę do spektakli organizowanych m.in. przez teatr Czwarta Scena oraz Paweł Klica Produkcja Filmowa i Teatralna Klica Productions. Działa w zespołach Tangostan Quintet oraz The Jazz Miglance a prywatnie interesuje się lutnictwem oraz interpretacją i recytacją prozy i poezji.