Audycje Muzyczne dla dzieci

Zapewne spora część z Was ma już za sobą pierwsze taneczne zabawy. Inspirowane muzyką ruchy wyrażają przeróżne emocje, nastroje, uczucia, ale są też prawdziwą kopalnią wiedzy o kulturze i historii. Polska może poszczycić się wspaniałym wachlarzem tańców narodowych, wśród których znajdziemy zarówno dostojnego poloneza, jak i żywiołowego oberka, czy krakowiaka. Bywało wesoło, czasem rzewnie, elegancko – z  okazji karnawału chcemy Wam trochę przybliżyć to, co działo się w polskiej muzyce związanej właśnie z tym tematem.
Na naszych najbliższych audycjach nie zabraknie oczywiście poloneza. Ten taniec, który już z nazwy nawiązuje do naszego kraju, jest chyba najważniejszy dla polskiej kultury. Bez wątpienia jego najbardziej znana odsłona, to ten z „Pana Tadeusza”, autorstwa Wojciecha Kilara. My jednak postanowiliśmy zaprezentować kompozycję Stanisława Moniuszki, którego pamięć i twórczość honorujemy w roku 2019 szczególnie wyjątkowo, ponieważ został on ogłoszony jego patronem. Zaprezentujemy Wam również muzykę Grażyny Bacewicz, która jest szczególnie ważną postacią dla Jaworzna, ponieważ to właśnie jej imię nosi nasza szkoła muzyczna. Przypomnimy Henryka Mikołaja Goreckiego i pokażemy Wam czym są tance stylizowane. A to dopiero początek!… to jak? Zostajecie podpierać ściany, czy ruszacie z nami na parkiet?

Audycje muzyczne 1 lutego o godz. 9.30 w siedzibie Archetti w Jaworznie przy ul. Wiosny Ludów 1.  Bilety w cenie 7 zł do nabycia w siedzibie Orkiestry, więcej informacji tel. 602 701 238. Do zobaczenia!