Koncert Archetti – 7 października

Bardzo miło jest nam zaprosić Państwa na pierwszy koncert Archetti w pełnym składzie, którym zainaugurujemy sezon artystyczny 2018/2019. Najbliższe miesiące przyniosą nam wiele ekscytujących projektów i wyzwań artystycznych. Wspaniali soliści, ciekawe koncerty, a do tego wszystkiego wisienka na torcie – współpraca z Tutti.pl, dzięki której będziemy prezentować jeszcze więcej polskiej muzyki niż dotychczas!
Pierwszy koncert z cyklu tych współorganizowanych z portalem Tutti.pl, będzie nasz najbliższy występ na scenie naszej siedziby, już 7 października. Miejmy nadzieję, że jesień nie poskąpi nam pięknej pogody i ciepła, ale wszyscy doskonale wiemy, że październikowe wieczory najlepiej spędzać w doborowym towarzystwie i przy dobrej muzyce – dlatego mamy nadzieję, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością!
W programie znajdzie się zarówno muzyka polska – ta trochę mniej znana, jak i sztandarowa pozycja w repertuarze każdej orkiestry kameralnej.
Rozpoczniemy Wojciechem Kilarem i jego „Preludium chorałowym”. W utworze tym wśród pięknych kontemplacyjnych fraz da się usłyszeć fascynację muzyką góralską, która jak wiemy, była dla Kilara ogromnym źródłem fascynacji. Następnie zabrzmi utwór rodowitego Ślązaka, Witolda Szalonka. Kompozytor ten należał do grupy twórców, którzy wciąż próbowali odkrywać nowe możliwości znanych wszystkim instrumentów. Jego muzyka pełna jest nowoczesnych, nawet jak na dzisiejsze czasy, brzmień. Archetti wykona kompozycję „Toccata polyphonica”. Warto zwrócić uwagę, ze obydwa te utwory w odkrywczy sposób nawiązują do gatunków znanych już w baroku.
Na koniec wykonamy klasykę klasyki – „Serenada na orkiestrę smyczkową” Piotra Czajkowskiego to utwór, który znają już Państwo z naszych koncertów. Pełna pogody i lekkości muzyka, w której pobrzmiewa słowiańska tkliwości i tęsknota za czymś nieokreślonym.
Serdecznie zapraszamy na koncert!
7 października 2018 godz. 17.00
Sala Koncertowa Archetti ul. Wiosny Ludów 1 w Jaworznie
W. Kilar „Preludium chorałowe”
W. Szalonek „Toccata polyphonica”
P. Czajkowski „Serenada na orkiestrę smyczkową”

Bilety w cenie 25zł można zakupić poprzez zakładkę „Kup bilet” na stronie internetowej www.archetti.pl oraz w siedzibie Orkiestry.