Koncert „Archetti z Młodymi Solistami”

Chyba tylko nieliczni pamiętają o tym, że Archetti w tym roku właściwie obchodzi swoje 10 – lecie! Wiele zmian za nami, mnóstwo roszad w składzie, za pulpitem dyrygenckim również – chociaż zmieniały się tylko nazwiska dyrygentów, bo imię naszego maestro to niezmiennie Maciej. Za nami bardzo dużo koncertów i jeszcze więcej spotkań z fantastycznymi muzykami – czy to naszymi kolegami, zarówno młodszymi, jak i ze szkolnej ławy, jak również muzykami z polskiej i światowej czołówki. Jesteśmy pewni, że przed nami jeszcze sporo pięknych muzycznych momentów, a na dowód tego zapraszamy Państwa na nasz najbliższy koncert, który odbędzie się już 3 maja w naszej siedzibie. Tradycją stało się, że maj w Archetti to miesiąc młodych solistów i nie inaczej będzie tym razem!
Altówka – raczej nie przychodzi na myśl jako pierwsza, kiedy myślimy o solowych koncertujących instrumentach. Przez lata bardzo krzywdząco i niesłusznie uważana za „brzydszą” siostrę skrzypiec, w ostatnim czasie jest na nowo odkrywana i doceniana. Nie brakuje bowiem literatury na ten wspaniały instrument o ciepłym, ciemnym brzmieniu, czasem jedynie zapomina się na chwilę, jak wielki potencjał w nim drzemie. O pięknie skrytym w altówce nie zapominają oczywiście altowioliści, a już 3 maja w naszej siedzibie zagości fantastyczna altowiolistka młodego pokolenia, Jaworznianka, Anna Krzyżak. Ania swoją przygodę z muzyką rozpoczynała w jaworznickiej szkole muzycznej, a obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ania z towarzyszeniem Archetti wykona przejmującą kompozycję Pawła Hindemitha „Trauermusik” oraz wspólnie ze skrzypaczką Zuzanną Budzyńską „Symfonię koncertującą” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Oprócz tego usłyszą Państwo „Serenadę na smyczki” autorstwa Maxa Brucha.
Koncert „Archetti z Młodymi Solistami” 3 maja 2018 o godzinie 17.00 w siedzibie Orkiestry w Jaworznie przy ul. Wiosny Ludów 1. Bilety do nabycia w przedsprzedaży w cenie 20 zł w siedzibie Orkiestry oraz przez Internet www.archetti.pl oraz w dniu koncertu w siedzibie w cenie 25 zł. Serdecznie zapraszamy!