Koncert Muzyki Nordyckiej

Grudzień to wyjątkowy miesiąc dla wielu z nas. Jednym kojarzy się ze świąteczną bieganiną, dla innych jest to powrót na narciarski stok, ale przede wszystkim grudzień jest czasem podsumowań. Zakończenie roku to zawsze okazja do tego, aby zastanowić się nad swoimi sukcesami i tym, co jeszcze można poprawić w nadchodzących miesiącach. Dla Archetti mijający rok był czasem wielu fantastycznych koncertów i wspaniałych muzycznych przeżyć. Tak wyjątkowy rok warto z przytupem zakończyć. Co prawda nie zapraszamy Państwa na koncert sylwestrowy, ale i tak proszę już teraz rezerwować czas, bo będzie to niezwykłe wydarzenie, które z pewnością  spełni rolę kropki nad „i” tegorocznych spotkań z Archetti.

W grudniu mamy przyjemność zaprosić Państwa do naszej siedziby, jak i do katowickiego NOSPRu na dwa wyjątkowe koncerty z zespołem unikatowym na skalę światową. Duo Vitare (www.duovitare.com) to polsko-fiński duet wiolonczelowo-gitarowy, który tworzą Agnieszka Kotulska-Rahunen oraz Kimmo Rahunen.  W historii muzyki niewiele było takich tandemów, jednak Duo Vitare nie ustaje w poszukiwaniach i odkrywaniu, nieznanej szerszemu gronu, muzyki na taki właśnie skład, a także wykonuje nowe aranżacje znanych wszystkim utworów. Co najważniejsze, zwłaszcza dla tego koncertu – zespół nie boi się świeżych brzmień i chętnie współpracuje ze współczesnymi kompozytorami. Z takiej oto kolaboracji powstał „Koncert podwójny na wiolonczelę, gitarę i orkiestrę smyczkową” autorstwa Mauro Godoy Villalobos. Kompozycja została stworzona na specjalne zamówienie zespołu i swoją światową premierę będzie mieć właśnie u nas, w Jaworznie. Każda premiera to wyjątkowe wydarzenie, tym bardziej cieszy nas, że będziemy pierwszymi wykonawcami dzieła którego z pewnością nigdzie Państwo nie mogli wcześniej usłyszeć. Praca nad takim koncertem jest trochę inna niż zwykle, ale dostarcza nam ogromnej satysfakcji i przyjemności z odkrywania zupełnie nowych brzmień. Oprócz „Koncertu podwójnego” zagramy miedzy innymi kompozycję skandynawskiego kompozytora Einojuhaniego Rautavaary „The fiddlers”.

Orkiestra wyjątkowo zostanie powiększona o instrumenty dęte, a pokieruje nami Wojciech Wantulok. Dyrygent, z którym mieliśmy już okazję współpracować ponownie poprowadzi nas na dwóch koncertach, 9 grudnia w Jaworznie i 12 grudnia w Katowicach. Serdecznie zapraszamy!

9 grudnia 2018 Godz. 17.00 Jaworzno, siedziba Archetti przy ul. Wiosny Ludów 1. Bilety w cenie 25zł do nabycia w siedzibie Orkiestry, a także na stronie www.archetti.pl w zakładce „Kup bilet” oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertu