Koncert Na Powitanie Lata

Letnie upały już zawładnęły wiosennymi dniami, więc także w Archetti temperatura nie spada! Maj to dla nas intensywny czas – 3 maja zagraliśmy już tradycyjnie koncert z młodymi solistami, a teraz przygotowujemy się do kolejnych koncertów! 3 czerwca będziemy mieli przyjemność świętować Dzień Dziecka wraz z Marcinem Wyrostkiem i jego zespołem w pięknej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Chętnych, aby spędzić z nami ten dzień, zapraszamy na strony internetowe oraz bezpośrednio do siedziby NOSPR. Natomiast 10 czerwca będzie nam miło gościć Państwa w naszej siedzibie.

W programie nie zabraknie polskiego akcentu – zabrzmi znana już z naszych koncertów  „Tamburetta” Adama Jarzębskiego. Oprócz tego usłyszycie Państwo utwór japońskiego kompozytora Yasushi Akutagawy, a na deser, jako gwóźdź programu wielka, wspaniała kompozycja Modesta Musorgskiego „Obrazki z wystawy”. Cykl miniatur o ilustaracyjnych tytułach powstał z inspiracji obrazami Wiktora Hartmanna. W oryginale napisany został na fortepian, a jego instrumentacji podjęło się wielu kompozytorów – najbardziej znana wersja to ta autorstwa Mauricea Ravela. My wykonamy to dzieło wyłącznie na instrumentach smyczkowych, a więc odkryjemy je na nowo zarówno dla Państwa jak i dla samych siebie.

Również w wakacje przygotowujemy się na spotkanie z Państwem, ale po aktualne informacje na temat naszych koncertów zapraszamy na naszą stronę www.archetti.pl oraz na nasz profil na portalu Facebook.

Koncert „Archetti Jarzębski/Akutagawa/Musorgski” 10 czerwca o godzinie 17.00 w siedzibie Orkiestry w Jaworznie – Jeleniu przy ul. Wiosny Ludów 1, bilety w cenie 25zł można zakupić poprzez zakładkę „Kup bilet” na stronie internetowej www.archetti.pl oraz w siedzibie Orkiestry.