Konkurs Młodego Skrzypka Archetti

Wiosna coraz śmielej zagląda w nasze okolice, nic więc dziwnego, że wszyscy zaczynamy wybudzać się z zimowego snu i zaczynamy jeszcze intensywniej działać, działać i działać! Archetti co prawda ani na chwilę nie przestało pracować, ale Państwo mieliście chwilę przerwy od naszych dźwięków, dlatego już od marca ruszyliśmy z kopyta. Oferujemy teraz już dwa programy – Młodzi w Kulturze i Senior w Kulturze, które mają na celu zachęcić jeszcze większe grono odbiorców do przychodzenia na koncerty Orkiestry. Najmłodsi też znajdą swoje miejsce wśród publiczności Archetti, a to wszystko za sprawą audycji – od jakiegoś czasu prowadzonych w nowej świeżej formie. A już w kwietniu wydarzenie, na które musieliśmy poczekać aż dwa lata – czyli II Ogólnopolski Konkurs Młodego Skrzypka Archetti pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta. Ponownie będziemy gościć najzdolniejszych młodych skrzypków z całej Polski, którzy przyjadą do Jaworzna zaprezentować się jury złożonemu w wybitnych osobowości świata wiolinistyki.

Wiele jest konkursów skrzypcowych, jednak my możemy pochwalić się absolutnie wyjątkową formułą tego wydarzenia. Zmagania odbywają się w dwóch etapach i już w drugiej rundzie konkursu uczestnicy mają okazję do pracy z żywym organizmem orkiestry, ucząc się w ten sposób przedstawiania własnej wizji kompozycji i współpracy z większym zespołem i z dyrygentem. Równolegle podczas Konkursu członkowie jury prowadzą otwarte lekcje mistrzowskie. Dodatkowo w ramach konkursu odbędą się też koncerty – pierwszy z nich jako impreza towarzysząca , będzie to koncert Archetti 26 kwietnia, o którym informować będziemy już niebawem, a kolejny to ten najważniejszy, koronujący i podsumowujący cały Konkurs, czyli koncert laureatów 27 kwietnia.

I OKMS okazał się wielkim sukcesem. Do zmagań przystąpiło wielu młodych wspaniałych muzyków, o których z pewnością jeszcze wielokrotnie usłyszymy. Nie szczędzono również pochwał na temat organizacji całego wydarzenia. Dla nas była to ogromna przyjemność spotkać się z tak interesującym gronem utalentowanej młodzieży, a także ich pedagogów. Jesteśmy pewni, że i w tym roku będzie to wspaniały muzyczny spektakl!

25-27 kwietnia II Ogólnopolski Konkurs Młodego Skrzypka. Wszystkie wydarzenia konkursowe odbywają się w Sali Koncertowej OKMJ Archetti ul. Wiosny Ludów 1 w Jaworznie. Na wszystkie wydarzenia odbywające się podczas Konkursu obowiązuje WSTĘP WOLNY.