Recenzja – Dr hab. Szymon Krzeszowiec

Dr hab. Szymon Krzeszowiec, Prof. AM
Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego
w Katowicach

Katowice, 24 czerwca 2015

OPINIA

Orkiestra kameralna Archetti to zespół, którego trzon stanowią utalentowani młodzi muzycy – studenci i absolwenci renomowanych uczelni artystycznych południowej Polski. Radość ze wspólnego muzykowania w połączeniu z niezwykłą pasją wykonawczą sprawiają, że występy Archetti są przyjmowane z ogromnym entuzjazmem przez melomanów i miłośników kameralistyki. Każdy koncert jest starannie przygotowany, a profesjonalne brzmienie orkiestry świadczy o wysokim kunszcie samych instrumentalistów, jak i o klasie dyrygenta.

Pozytywna energia na estradzie udziela się także zaproszonym do współpracy solistom; niedawny udział we wspólnym projekcie wspominam jako jedno z moich najprzyjemniejszych doświadczeń koncertowych ubiegłego sezonu artystycznego.

Gratuluję muzykom orkiestry, a także jej kierownictwu dotychczasowych osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów na najważniejszych muzycznych estradach. Pozostałe miasta regionu mogą pozazdrościć mieszkańcom Jaworzna wspaniałej inicjatywy i zespołu na tak wysokim poziomie artystycznym.